Follow Me

Haber Bülteni

Toplumsal Duyarlılık Gerçekten Yükseliyor mu ?

Yurt dışında nasıl bilemiyorum ama ülkemizde net bir biçimde insanlar şirketlerden giderek artan bir şekilde sosyal olarak da insanlığa faydalı olabilecek işler yapmalarını bekliyor. Şirket çalışanları da böyle bir beklenti içerisinde, haliyle mevcut ve potansiyel müşterilerde bu şekilde hareket ediyor. Temel olarak ne yaptığınızı umursayan az olabilir ama ne söylediğinizi takip eden çok sayıda insan var, bunu asla unutmayın.

> Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz

Şirketlerden bireyselleşerek sanki ‘duyarlı birer vatandaş’ gibi toplumsal olaylara hızlı tepki vermesini beklemeye başladık. Ve hatta önemli sosyal sorunlara çözümler üretecek işler yapması yönündeki baskıyı da hep birlikte arttırmaktayız. Kurumlar vatandaşlaştırılmaya çalışılmakta diye düşünebilirsiniz. Şirketlerin milliyeti mi olur demeyin ! Lokalize olmuş global şirketlerden dahi kimlik ve misyonlarının temel bir parçasını bu yönde oluşturmaları yönünde baskı hissettiklerini düşünüyorum.

[Kaynak]

Bu tür bir duyarlılığı çalışanlarına ve müşterilerine hissettiren şirketler ise hızlı yükselişlerine elbette devam ediyorlar.

@obulunmaz

191 total views, 3 views today

Please follow and like us:

You may also Like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sosyal Ağlar

Follow Me on Twitter

Haber Bülteni

×
www.000webhost.com