Follow Me

Haber Bülteni

Teknoloji Şirketi Kavramı Yok Olacak !

Teknoloji Şirketi Kavramı Yok Olacak !

Başarı için “Teknoloji” yatırımı yapmak artık şart falan değil, ötesinde bir hal almaya başladı. Hatta “Teknoloji Şirketi” kavramı da yakın zamanda zaten yok olup gidecektir. Zira teknolojiye yatırım yapmamış herhangi bir şirketin var olma olasılığı olmadığını düşünüyorum. Ülkemiz ve benzeri kalkınmakta olan ülkeler için konunun içselleştirilmesi ve uygulanması da zaruri bir hal almıştır.

[Kaynak]

Hangi Sektörler ?

Peki hangi sektörlerde diye bir soru sormaya hiç yeltenmeyin bence, eksiksiz her sektöre şart bir durum olduğu aşikar. 7’den 70’e hep birlikte “Teknoloji” ile yatıp “Teknoloji” ile kalkmalıyız. İhtiyacımız olan şey tam olarak bu. Dünyanın ne kadar dijitalleştiğini pekiştirmenize aşağıdaki bilgiler fazlasıyla yardımcı olacaktır.

[Kaynak]

Internet Of Everything

IOE diyeyim size siz de boş durmayın okuyun araştırın. Artık Nesnelerin internetini falan geçtik, herşeyin internetini konuşmaya başladık. Ne duruyorsun ! At kendini denizlere !

100 Yılda At Sırtından Uzaya Geldik !

Aslında “Proton Mail” ya da “Wikipedia” hikayesi bu, uzak duramazsın ve asla uzak tutamazsın, gelir seni bulur. Zaten uzak durmaman gerekiyor hele hele uzak tutmaya çalışmak intihara teşebbüs :S Şöyle düşünmekte fayda var. Daha evvel illa karşınıza çıkmıştır. Mevcut bilginin %95 ‘i son 100 yüzyılda üretildi. Mevcut nüfusun bile çok büyük kısmı son 100 yılda doğdu. 100 yıl önce at sırtında gezerken şu an Uzay konuşuyoruz, farkında mısınız ? Nereden nereye ve ne kadar hızlı sorularını bir sorun isterseniz ! Sonraki 100 yılda neler olabileceğini kestirmeye çalışın şimdi de ? Kestirebildiniz mi ? Bırakalım efendim bence yüzyılın en zor matematik sorularından bir tanesi bu ! Nasıl bir üssel büyümeden bahsettiğimi düşlemenizi rica ediyorum.

Destekleriniz için teşekkür ederim.

@obulunmaz

Yolunuz açık olsun !

231 total views, 3 views today

Please follow and like us:

You may also Like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sosyal Ağlar

Follow Me on Twitter

Haber Bülteni

×
www.000webhost.com