Follow Me

Haber Bülteni

Steemit, İlgi, Domain

Önceki paylaşımlarımı takipedenler adımızsoyadımız.com domaninlerini satın aldı sanırım 🙂 Adımızı değiştirmek istemeyiz herhalde 🙂 [Adınızı Değiştirmek Zorunda Kalabilirsiniz !]

Steemit Türkiye Trend

Türkiye ‘deki son 1 yıldaki hareketi, dünya geneli ile benzer, ben Türkiye grafiğini eklemek istedim. Steemit ‘e olan ilginin artmadığını ama 2017 yılı sonuna nazaran bir azalma içerisinde olduğunu net. Yeniden bir yükseliş yapıp yapamayacağını da zaman gösterecek. Bu grafik bize steem içeren alan adlarının da değerleneceğini ya da değerlenmeyeceğini hakkında da fikir verebilir.

Steemit Türkiye ve Dünya Bölge Bazlı Hacimler

Aydın ve Antalya ‘nın İstanbul ‘u hatta Ankara ‘yı ve hatta İzmir ‘i geride bırakması ise hacimlerin aslında ne kadar küçük olduğunu gösteriyor. Kötü anlamda söylemiyorum ama hacimler o kadar küçük ki, başarılı ve organize bir grup (#cointurk) koca şehirlerin geride kalması için yeterli. Benzer tablo Dünya geneli içinde geçerli. Grafik aşağıda 🙂

Bu konuda bir yeteneğim yok, internette merakımı gidermek için dolanırken trend analizi ile alakalı bir kaç yazıya denk geldim. Oradan aldığım talimatlar ile bu aramaları yaptım. Dikkate alınması gereken kesin başka şeyler de vardır. Yorumlarım sığ ve anlamsız oldu ise tamamlamanız ve eksiklerimi benimle paylaşmanızdan keyif duyacağımı belirtmek isterim.

Bu arada alan adları ile alakalı da bir kaç araştırma yaptım. @avina ‘nın önerisi www.steemgold.com maalesef dolu durumda, alabilmek için ancak sahibi satmayı planlıyorsa bir pazarlık yapabiliriz 🙂 Haricinde maalesef alabilmemiz mümkün değil, ancak yenilememesini bekleyebiliriz. Boşta olan ve süresi dolmakta olan bir kaç alan adına da denk geldim, ben hiçbirisini çok beğenmedim, ama belki sizlere bir proje çağrıştırabilir ve başka bir alan adına yatırım yapmaya karar verebilirisin.

Süresi Dolmakta Olan Alan Adları

www.steemb.com

www.steemscribe.com

www.steemwin.com

www.steemreputation.com

www.steemspot.com

www.steemdapps.com

www.steemdebitcard.com

Boşta Olan Alan Adları

www.steembackdollar.com

www.edusteem.com

www.desteem.com

www.turksteem.com

www.turkeysteem.com

164 total views, 3 views today

Please follow and like us:

You may also Like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sosyal Ağlar

Follow Me on Twitter

Haber Bülteni

×
www.000webhost.com