Follow Me

Haber Bülteni

Söylenmekten Bıkmadın mı?

[Kaynak]

Yazım söylenmek, şikayet etmek, motivasyonunu yitirmek, çabalamak, verimsizlik, fayda, zaman yönetimi, yeniden yükselmek, müthiş geri dönüş, ekstra motivasyon, iyilik, sevgi, saygı, kahraman vb. konuları içerecek. Kendinizi buna hazırlayın dışında bir bilgi ile karşılaşmayacaksınız. Tartışmak, tartışma adabı, farklı fikirlerin çatışması, birlikten kuvvet doğar, fikirlerini özgürce ifade etmek, vahşi rekabet gibi başlıklara da dokunabiliriz.

Sonsuzluğa Çığlığını Bırakmak

Son günlerde zamanı durdurup, olabildiğince yükseklere çıkıp sonsuzluğa çığlığımı bırakıp, hemen sonrasında kendimi duyabildiğim ve görebildiğim bir yere gelip yaşadıklarımı izlediğimi hissetmeye başladım. Dışarıdan kendimi izlediğimi düşünerek hayatıma devam ettiğim anlar oluyor galiba! Hasta mıyım ya da manyak mıyım ben ? Ya da olgunlaşıyor muyum ? Meyve miyim ben :S Tabii ki böyle değil! Hatta iyi oluyor, bazen utanıyorum yaptıklarımdan, çoğunlukla değil 🙂

Jack’s Smirking Revenge

Hepimiz gün içerisinde türlü olumsuzluklarla karşılaşıyoruz ve bunlarla mücadele içerisine giriyoruz. Bu mücadelelerden başarıyla ayrılabilmek ise her zaman mümkün olmuyor. Az yara alarak ilerleyebilmek de bir başarı diyoruz ve yaşadığımız kayıpları telafi etmek için yeni mücadelelere girişiyoruz. 2019 için üzerine en çok eğileceğim ve kendimi zorlayacağım konu bu olacak. Yukarıda bu başlıklara değineceğim dediğim listeyi gözünüzün önüne getirin ve onlardan olumsuz olanları seçin, hah işte onları yapmamak için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Mücadele gücünüzü düşürmekten başka bir işe yaramadıklarına emin olabilirsiniz. Önceki yazılarımda üzerine çok eğildiğim yetkinlikler kılavuzu var ya işte bu tam bunun için yazılıyor. Gerçekleştirdiğim mücadele kendimle aslında, siz de bunun farkına varırsanız işte o zaman tam olarak aydınlanmış olduğunuzu anlayacaksınız.

[Kaynak]

Hadi birlikte planlayalım, birlikte yapabiliriz, daha iyi bir yol olmalı, şunu da deneyebiliriz, buna ne dersin, hiç bu kadar eğlenmemiştim, bunu da göz önünde bulundurmalıyız, bunu unutmuşum, hadi düzeltelim, bir dahaya bunu unutmamalıyım, hatalarımdan ders aldım, çok güzel oldu, teşekkür ederim, ellerine sağlık, iyi ki varsın, bunu tüm ekibe anlatmalıyız, biz çok iyi bir ekibiz, konuştukça daha iyi fikirler ortaya çıkıyor, zamanımızı daha iyi değerlendirebilirdik, onun da fikrini almalıyız, sen ne dersin, buna biraz daha kafa yoralım, atladığımız bir şey var mı vb. cümleleri daha çok kuracağım anlamına geliyor aslında.

Kişiler, takım içi ya da takımlar arasında birlikte çalışma ve işbirliğini artırma, olumlu beklentilere sahip olma, etrafındakilerin bilgi ve uzmanlıklarına değer verme, kurum içerisindeki takımları teşvik etme, öne çıkarma yönündeki davranıştan bahsediyoruz.

  • Olaylara ve sonuçlara olumlu yaklaşabilmek büyük bir meziyettir. Bunun yanında bireysel ya da iş hayatındaki herhangi bir sorunun çalışma ortamına yansımasına asla müsaade etmez.
  • Cesaretlendirici hedefler koymaktan kaçınmaz, sürekli gelişim hedefi ile tüm takımın kenetlenmesini sağlar.
  • Bireylerin olumlu yönlerini ortaya çıkarmalarını sağlayarak maksimum faydayı elde etmeye çalışır. Gelişime açık oldukları yönleri yeri geldiğinde tespit edip, bu konudaki gelişimleri için destek vermekten geri kalmaz.
  • Tüm olumlu gelişmeleri paylaşır. Olumsuz durumlarda ise takımın motivasyonunu artıracak etki ve güveni oluşturabilir.
  • Son olarak etkili geri bildirim de diyelim ki tam olsun.

Söylenmekten vazgeçin diyerek başladım, önce kendiniz sonra da takımınız için yüksek motivasyonu sağlayın diyerek sonuçlandırdım. Kendim içinde bir 2019 ödevi ya da hedefi ortaya çıkmış oldu. Reiki ya da Karma da diyeyim tam olsun :)) Çok da iyi beceremediğimiz tartışma konusuna bu yazı da değinirim diye düşünüyordum ama kısmet değilmiş. Önümüzdeki maçlara bakalım. Çok zor bir konu, bende üstesinden gelemiyorum o yüzden yazmaya da çekiniyorum. Bakalım ne zaman olacak ?

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

@obulunmaz

237 total views, 6 views today

Please follow and like us:

You may also Like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sosyal Ağlar

Follow Me on Twitter

Haber Bülteni

×
www.000webhost.com