Follow Me

Haber Bülteni

Sabır Konusunu Tartışılamaz İlan Ettim

Sabır konusunu tartışılamaz ilan etmeye karar verdim onun için biraz kendim ile çelişeyim diyorum, sonra da bolca kendimi desteklerim, orta yolu bulurum sonunda da diye bir ümidim var. Sabır demişken, bekleyerek büyüyen karpuzdan bahsetmeyeceğim elbette. Yani sadece sabır göstererek bir sonuca ulaşma fikrine kimse kapılmasın baştan söyleyeyim. Sonra aramız bozulsun kesinlikle istemem.

Sadece Sabır Yeter mi ?

Biliyorum hiç biriniz için şaşırtıcı değil ama bir çoğumuz ve hatta neredeyse hepiniz gerçekten zorlu bir hayat yaşıyorsunuz. Zorluklara göğüs germe konusunda birbirinizle yarışır durumda olduğunuz için sabır konusunda her birinizin ne kadar antrenmanlı olduğunu biliyorum. Bu zorluklara rağmen kendimiz için hep ulaşılabilir yakında bir yerlere bir umut ağacı dikmişizdir. Tırmanalım da gökyüzünü izleyebilelim diyerek. Umut ağacına ulaşabilmek ve tırmanmak ise gerçekten başta sabır ve beraberinde ise bolca çalışma gerektirmiştir. Sabır olmayınca çalışmaktan vazgeçiyorsunuz. Ama çalışmadığınız takdirde tek başına sabır da sizi bırakın ağaca tırmanmayı, ulaşmanıza dahi imkan vermiyor.

Sabır konusunu tartışılamaz ilan etmek istiyorum. Eğer illa tartışacaksak miktarını tartışabiliriz, kendisini tartışmayı yasaklıyorum, en azından kendime.

TDK Diyor ki;

1. isim Acı, yoksulluk, haksızlık vb. üzücü durumlar karşısında ses çıkarmadan onların geçmesini bekleme erdemi, dayanç

Eleştirmek için yazmıyorum bunları, birebir kelime anlamı kesin böyledir. Ben başka kelimeler ile birleştirmeyi ve daha çok anlam yüklemeyi tercih ediyorum. Her biri başka şeyler elbette ama bir daha söylüyorum ben birleştiriyorum. Anlayış göstermek her şeyden önce, acı/yoksulluk ya da haksızlık için bile anlayış göstermekten bahsediyorum. Sonuçlarını sakince karşılayabilmek ve önce anlamaya çalışmak, bu süre zarfınca belki sessizlik ve hatta tepkisizlik, yapılan hatalar ve sana yaşattığı acılar ya da çektiğin/çektirdiğin vicdan ya da azabı, taşıdığın hırs, hissettiğin huzur, içine doldurduğun maneviyat birleştir işte, sende ekle peşine bir şeyler, muhtemelen en sona da YETER ekle. Tam da burada işte miktar devreye giriyor, bende miktarın zaten tartışılabilir olduğunu kabul ediyorum.

[Kaynak]

Daha evvel bahsetmiştim, Karpuz Kesecektik Mesela sabır gösterin ve gitmeyin. ya da Güvenilirlik inşasını okudunuz mu ? Bakmanızı tavsiye ederim. Ne kadar sürdüğünü iyi anlamakta fayda var.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

@obulunmaz

85 total views, 2 views today

Please follow and like us:

You may also Like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sosyal Ağlar

En Çok Okunanlar

Follow Me on Twitter

Haber Bülteni

×
www.000webhost.com