Follow Me

Haber Bülteni

Kovala, Sıkıştır, Sonuçlandır

Hayat bir koşuşturmaca ve siz bu koşuşturmaca içinde hedeflerinizi ne kadar sıkı takip ederseniz, o kadar zinde kalır ve o denli hedeflerinize ulaşırsınız.

Konu futbol değil ama 90 dakikalık bir hayat ya da 30+ maçlık bir sezon ya da bir sporcunun tüm sporculuk kariyerini de düşündüğünüzde benzer hissiyata kapılmamak elde değil. Kendinize hangi hedefleri koyduğunuzu, hangilerine nasıl ulaşacağınızı, hangilerine ulaştığınızı ve kariyerinizi nasıl sonuçlandırdığınız çok önemlidir. İş hayatı da benzer süreçleri içermektedir, hem bireysel hem de ekip olarak hedefleriniz olmalıdır. Bu hedeflere ilerlerken, belirlediğiniz tüm stratejileri ve oluşturulan tüm aksiyon planlarının sıkı sıkıya takip edilmesi ve sonuçlandırma becerisi kritik önem taşımaktadır. Hedefe ulaşana dek tam saha pres, rakip savunmayı rahatsız etmek, doğru yerde doğru zamanda bulunmak ve ısrarcı olmak ve pozisyon geldiğinde ise bu çabanın hakkını verip konuyu sonuçlandırmak gibi düşünebiliriz.


[Kaynak]

Örneklendirerek ilerleyeceğim yine hadi iş dünyasında nelerle karşılaşacağımızı ve nasıl üstesinden geleceğimizi konuşalım.

  •  Öncelikle verilen işleri sıkıca takip etmek ve sonuçları hakkında gerekli kişileri bilgilendirmek ile hikaye başlar. Sıkı takip ve sonuçları hakkında bilgilendirmek hayati önem taşımaktadır. Ama sadece başlangıçtır.
  • Sadece daha evvel belirlenmiş talimatlara uymayıp pencerenin dışına çıkıp farklı ve yenilikçi çözüm önerileri geliştirmek için işin gerekliliklerini doğru anlamak ve yorumlamak gerekmektedir.
  • Zamanında bilgilendirmek kadar zamanında yardım isteyebilmek de bir yöntemdir ve yardım istemek asla acizlik olarak yorumlanmamalıdır.
  • Tam saha pres uygulamak tam burada devreye girer. Sonuca ulaşabilmek için önündeki fırsatları ve engelleri önceden tespit edebilmek ve doğru adımları belirleyebilmek, defans hattının zaaflarına iyi çalışmak ve doğru baskıyı uygulayabilmek, daha evvel denenmemiş ya da tespit edilmemiş bir metodu araştırıp, uygulayıp sonuca ulaşabilmek ise iyi bir forvetin olmazsa olmaz özelliğidir.
  • Engel tanımaz, ısrarcı ve yılmaz yaklaşımla sonuca ulaşmak onun için çocuk oyuncağıdır.

Eskiden diyeceğim ama biraz daha tanımlı olsun, 90 ‘lı yılların sonlarına gitsenize ne kadar çok forvet varmış o zaman, hızlıca bir saymaya çalışmak ister misiniz ? Ben bir çırpıda onlarcasını sayabilirim, eminim siz de rahatlıkla sayacaksınız. Bir de bu sezon için biraz forvet saymaya çalışsanıza, eminim çok zorlanacaksınız :))

Sayacağız dedik, sayalım. Batigol, Totti, Baggio, Ronaldo (Real One),Weah, Romario, Klinsman, Van Basten, Raul, Suker, Shearer, Sheringham, Cantona, Zola, Bergkamp, Zamorano, Fowler, Larsson, Stoichkov, Elber, Trezeguet, Wiltord, Henry, Hasselbank, Del Piero, Eto’o, Crespo, Vieri, Claudio Lopez, Martin Dahlin, Brolin, Inzgahi ve en sona da Tsigalko yazayım da siz nasıl bu kadar çok isim sayabildiğimi anlayıverin 🙂

[Kaynak]

Takip ve sonuçlandırma yeteneği yazıp google yaparsanız, karşınıza bolca iş ilanı çıkacağını göreceksiniz. Bu konuda ne kadar başarılı iseniz aslında mevcut işinizde o kadar ilerleyebilirsiniz. Yeni bir işe başvururken de bu konuda yetenekli olduğunuzu bir şekilde göstermenizde fayda var. Herkese sıkı golcü lazım, attığınız gol olsun gençler. Başarı dileklerimle bana ayrılan sürenin sonuna geldik 🙂

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

@obulunmaz

241 total views, 3 views today

Please follow and like us:

You may also Like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sosyal Ağlar

Follow Me on Twitter

Haber Bülteni

×
www.000webhost.com