Follow Me

Haber Bülteni

Kontrol 1.0 – Casper

Kontrolü Elden Bırakmayanlar

Tam anlamıyla iç disiplin ve duyguları kontrol etme düzeyini ifade ettiğini düşünüyorum. Bu konuda takıntılı olanlar var evet ama ben onlardan bahsetmiyorum. Kontrolü yitirmemek çok kritiktir. Daha evvel “Baskı da neymiş” diyerek konuya bir girizgah yapmıştık aslında. Okumayanlar bir kaç yazı geriye gidebilirler.

[Kaynak]

Öfke duymaya başladıysanız ya da baskı altındaysanız her şeyden önce hislerinizi güçlü tutmalı ve sonrasında diğerlerinin heyecan ve duygularına saygı duymayı ve yönetmeyi becerebilmelisiniz. Bir kere de kendi başımıza şu işten sıyrılsak ne güzel olacak ama her defasında bir başkalarının da duygularını yönetmek zorunda kalıyoruz, ne acı değil mi? Bir sistemin içinde yaşadığımıza göre kaçınılmaz görünüyor. Olaylar cereyan ederken sakin kalabilmek ve bu sakinlikle yapıcı olarak tepki/karşılık verebilmek ise tam bir meziyettir. Yapıcı tepki deyip geçmeyin en zor kısım da tam olarak burası, sessiz kalabilmek bunun yanında pek de bir meziyet sayılmaz.

Kontrol 1.0

  • Kurum kültürünü bilir ve ona bağlı/uyumlu davranışlar sergiler. Kurum kültürü konusunda bir şeyler yazmak isterim, kendime bir not düşeyim.
  • Çalışma yöntemi ve çalışma disiplini içerisinde motivasyonunu hep yüksek tutar.
  • Motivasyonunu yüksek tutarak aslında hem kendini hem işi geliştirme konusunda disiplinli davranışlar sergiler.
  • Olumlu ya da olumsuz etrafında gerçekleşen tüm olayları en doğru şekilde anlayıp asla ve asla çalışma disiplinini bozmasına müsaade etmez, özellikle olumsuz gelişmelere yapıcı tepkiler verir.
  • Harekete geçmeden önce mutlaka yaşananları tüm yönleriyle değerlendirip, farklı bakış açılarını her zaman dikkate alır.
  • İç disiplini dış şartlardan olumsuz etkilenmesine müsaade etmez.
  • Her zaman toplam fayda esasına göre hareket eder, iş sonuçlarını ve çalışma ortamını koruyacak ve hatta geliştirecek çözümler geliştirir.

[Kaynak]

İletişimi ve anlayışı yüksek arkadaşlar bunlar kıymetlerini bilmek lazım. Her eve lazım dediklerimizden! Tam bir dengeleyiciler ve aslında her ortamda işin yürümesini sağlamak için görünmez, bilinmez faydalar sağlarlar. Tanımlamaya, anlatmaya çalışsan beceremezsin. Ben Casper diyorum bu arkadaşlara, her takımın kesinlikle vazgeçilmez parçası oldukları konusunda da netim. Bulabilmek ya da fark edebilmek, üstüne mutlu bir çalışma ortamı yaratıp, ekipte tutabilmek konusunda dikkatli olmalısınız. Sonra ne oldu birden bire diye düşünüp durursunuz!

Destekleriniz için teşekkür ederim.

@obulunmaz

341 total views, 3 views today

Please follow and like us:

You may also Like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sosyal Ağlar

Follow Me on Twitter

Haber Bülteni

×
www.000webhost.com