Follow Me

Haber Bülteni

İyileşenler Tabura !

[Kaynak]

Türk Hekimleri Neden Taburcu Eder ?

Muhtemelen hiç birimiz daha evvel sorgulama ihtiyacı hissetmedik. Yıllarca yaşadık, duyduk ama o kadar içselleştirmişiz ki gerçekten garipsemedik ! Nasıl Kurtuluş Savaşı ya da İstiklal Harbi derken herhangi bir şeyden bahseder gibiysek (!), taburcu kelimesini kullanırken de herhangi bir şeyden bahseder gibi anlatıyoruz(!) Biraz baba, dede ya da dedesinin babasını görenler ne kadar bizden bir kelime diyeceklerdir muhtemelen. Yeni nesil biraz daha farklı ! Genç kardeşlerimiz için ise tüyleri dikleşen bizdendir diyeceğim, daha ne yapayım 🙂 Onlara layık olmak hissiyatını yaşayanlar ise gözümüzün nurudur. Aklına, kalbine iyi gelir insanın bunları düşünmek.

Aklıma hemen Why, How, What ve Simon Sinek geliyor. Bu ve benzeri hikayeler genç dimağlara erken yaşlarda aşılanmalı ki başarı kaçınılmaz olsun. Araya sıkıştırmış olayım. Araya sıkıştırdığıma bakmayın, çok kıymetli ! Kalın ve Italik yapmama gerek yok altını çizdim. Gerçekten çok önemli !

Bizlerle özdeşleşmiş kültürel tüm değerlerin içinin boşaltıldığını ve anlamsızlaştırıldığını düşünenlere de sert bir cevap olsun bu ! Gelecek nesillere bu ve benzeri hikayeleri kendi derinliği ve içtenliği ile aktarmaktan asla geri durmamalıyız ! Her neyse ceddimize borcumuzu bilelim, daha iyisi için çabalayalım, ne dersiniz ?

Bir çoğumuzun sosyal hesaplarında karşısına çıkmıştır. #Steemit eksik kalmasın dedim. Okuduklarımı harmanlayıp bakışı zenginleştirmeye çalıştım. Son olarak bir de en çok şunu merak ediyorum. 2009, 2010, 2011, 2012 yıllarında bu konu çeşitli yerlerde paylaşılmış ve gündem olamamış ama bu son günlerde bir şekilde yeniden gündem olmuş. Neden acaba ? Bir şekilde ihtiyaç mı duyacağız ? Kapıda savaş mı var ? Noluyor lan !

Destekleriniz için teşekkür ederim.

@obulunmaz

Biz biraz farklıyız, farkında mısınız ?

489 total views, 3 views today

Please follow and like us:

You may also Like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sosyal Ağlar

En Çok Okunanlar

Follow Me on Twitter

Haber Bülteni

×
www.000webhost.com