Follow Me

Haber Bülteni

Adınızı Değiştirmek Zorunda Kalabilirsiniz !

Şaka Sandınız Değil mi ?

AdınızSoyadınız.com domanini eğer size ait değilse adınızı değiştirme fikrini gözden geçirmek fena bir alternatif sayılmaz 🙂

[Kaynak]

İnternet hem kurumsal hem de bireysel hayatımızın ne kadar önemli bir parçası halinde geldi sanırım bunu anlatmaya gerek yok. Her iki durum içinde daha çok kişiye ulaşmak istiyorsanız iyi bir alan adı sizin için kaçınılmaz son gibi görünüyor. Bu demek değil ki bir işe başlarken illa ki müthiş bir alan adı ile başlayacaksınız, sonradan değiştirebilirsiniz. Şunu izlemenizde fayda var 🙂 Örnek olması açısından aşağıdaki şirketlerin ilk ve sonraki alan adlarını görmenizde fayda var.

UberCab.com >>> Uber.com

LedgerWallet.com >>> Ledger.com

TheFacebook.com >>> Facebook.com >>> Fb.com

Ama Bütün Alan Adları Alınmış !

Bu işi profesyonel olarak yürütmeye kararlıysanız, böyle bir bahanenin arkasına sakın sığınmayın. Gelişmekte olan sektörleri ve hatta bazen popüler olan söylemleri kısaltmaları ya da yeni uygulamaları iyi takip etmekte fayda var. Sanırım en iyi örnek kripto dünyası olacaktır. Kripto girişimlerinin de değerli domainlere olan ilgisi gün geçtikçe artıyor. Şu haber de ilginizi çekebilir.

Kripto.com : 45.000 $

Eth.com : 2.500.000 $

Crypto.com : 12.000.000 $

Blockchain.org : TRX (TRON) tarafından satın alındı.

Erken Not : Bu abileri sıkı sıkıya takip etmenizi öneririm. Mike Mann tabii bir de Kıvılcım İstanbulluoğlu

Doğru Alan Adına Nasıl Yatırım Yapacağız ?

Üzgünüm, bu cevabı gerçekten zor bir soru. Bu konunun uzmanlarını ve portföylerini sıkı sıkıya takip etmekte ve yeterince bilgi sahibi olduktan sonra bu işe yatırım yapmakta fayda var. Uzunca bir süredir takip ederim ama cesaret edip de açıkçası bir yatırım henüz yapmış değilim. Kısa kısa bir kaç cümle kurayım ama unutmayın serbest piyasa ekonomisi işler. Çok beğenerek aldığınız bir domain kuruş etmeyebilir ya da amaaan alayım dersiniz bir gün küçük de olsa bir miktar teklif alabilirsiniz.

  • Bir yatırımcıdan domain almak bazen anlamlı olabilir. Hodl eder aldığınız fiyatın üzerinde satış yapabilirsiniz. Bu sizi çöp bir domain almaktan kurtarır. Ama bir de şu gerçek var ki, bu işin profesyoneli eğer bu domaini satmaya razı oluyorsa siz de elden çıkarmakta zorlanabilirsiniz.
  • Uzantı konusunda çok soru işareti yok, hele bir de yeni bir yatırımcı iseniz. Dotcom harici alacağınız domainlerin büyük çoğunluğunun değersiz ve çöp olduğunu unutmayın. İstisnalar her zaman vardır. Şu haber de konunun özeti şeklinde, dotcom dışına çıkmayın.
  • En yaygın dil olan ingilizce domainlerinizin değerlenme olasılığı gerçekçi olalım daha çoktur. Dünyada en çok konuşulan dil ile rekabet edebilmek pek mümkün değil.
  • Doğru satış kanallarını ve doğru pazarlama stratejilerini tercih etmelisiniz. Alıcılar size gelmeyecek, ihtiyaç sahibini iyi tespit edip, ona ihtiyacını hatırlatmak emin olun iyi bir fikir.
  • Ön görülü olmak zorundasınız. Eğer geleceği okuyabiliyorsanız, başarı kaçınılmaz. Çok uzun yıllardır, kısa ve jenerik alan adları değerlerini çoğunlukla kattılar ama en kötü korudular.
  • Bu iş aynı zamanda bir network işidir, sahada olmanız size fayda sağlayacaktır.
  • Yenilenmeyen ya da yenilenmesi unutulan domainler takip edilesidir. Fırsatlar doğabilir.

İlk aklıma gelenleri hızlıca sıraladım, bitmez ! Devasa bir sektörden bahsediyoruz. Evrenin, dünyanın, canlılığın ya da teknolojinin ya da her neyi takip ediyorsanız, nereye doğru evrildiğini iyi takip etmenizde fayda var. Fırsat her zaman var. Bir de #steem ile alakalı domainler için hadi hep birlikte kafa yoralım. Belki hem platforma hem de bizlere fayda sağlayacak iyi bir domain yakalarız, ne dersiniz ?

Son Not : GoDaddy is the King

Destekleriniz için teşekkür ederim.

@obulunmaz

318 total views, 3 views today

Please follow and like us:

You may also Like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sosyal Ağlar

Follow Me on Twitter

Haber Bülteni

×
www.000webhost.com